اداره علم سنجی

اداره علم سنجی

هدف از علم سنجی ارزشیابی آخرین پیشرفت‌های فعالیت‌های علمی- تحقیقاتی علوم پزشکی ایران در هر گرایش علمی و عوامل موثر در رشد آن می‌باشد. علم سنجی می‌تواند عنصری مفید و کارآمد برای مسئولان و برنامه‌ریزان باشد تا مدیریت منابع مالی و انسانی با بالاترین کارآیی انجام پذیرد

علم‌سنجی علاوه بر سنجش تحقیقات و تولیدات علمی، اقدام به ارزیابی و تعیین معیارهای مدیریتی مانند بودجه، جایگاه و بازده دانشگاه‌ها و مراکز علمی می‌نماید.

اساس کار علم سنجی بر بررسی چهار متغیر اصلی شامل: گزارش‌های علمی منتشر شده، ارجاعات به نتایج یک تحقیق علمی پس از انتشار، منابعی که در تحقیقات علمی از آنها بهره گرفته شده است، و سابقه کاری و وابستگی موسساتی محققان و نویسندگان می‌باشند. علم سنجی پس از بررسی این متغیرها، با ارائه ترکیبی مناسب از شاخص‌های مبتنی بر آنها، به تبیین روند تولید علم و بازدهی پژوهش‌های علمی می‌پردازد.


پست الکترونیکی علم سنجی: sci@arums.ac.ir

 

اخبار و رویدادها

برگزاری کارگاه مجازی

 برگزاری کارگاه دو روزه  " شاخص های علم سنجی "  دارای امتیاز آموزشی مصوب به مدت 16 ساعت دوره شغلی  برای کارشناسان محترم علم سنجی و کتابداری در تاریخ  99/06/24  و 99/06/25 ،  روز های دو شنبه و سه شنبه از ساعت 9 الی 12 در سامانه کارگاههای معاونت تحقیقات به آدرس workshop.arums.ac.ir  ، لازم به ذکر است  پیش آزمون و پس آزمون در سامانه ضمن خدمت کارکنان دانشگاه برگزار خواهد شد. 

 

 پیش آزمون :  روز شنبه  تاریخ  22 / 06 / 99 از ساعت  8  الی 14 

 اجرای کارگاه  :  روز های دو شنبه و سه شنبه 24 / 06 / 99 و 25 / 06 / 99 از ساعت 9 الی 12

پس آزمون : روز چهارشنبه 26 / 06 / 99 از ساعت 8  الی  14 

مدرس : دکتر مجتبی امانی